Nacházíte se na: Úvodní strana » Zahrada » Zahradní textílie

Zahrada » Zahradní textílie

Jen málokdo si uvědomuje, v jaké míře jsou v zahradnictví používány textilie. Při tvoření nové okrasné zahrady se s nimi často setkáváme jako s podkladovým materiálem pod kůru, štěpku nebo okrasné kamínky. Účelem podkladové netkané textilie je zabránit prorůstání plevele a nadměrnému prosakování vlhkosti z půdy. Podkladové netkané textilie se vyrábí v hnědé barvě, aby snadněji splynuly s okolním prostředím. Při tvorbě okrasných zahrad se textilie pokládá pod stromy, keře a rostliny.

Černé netkané textilie mají podobné využití a disponují stejnými vlastnostmi jako textilie hnědé. Často se též využívají k výsadbě zeleniny nebo jahod, aby se zabránilo šíření plevele a oddělila se rostlina nebo její plod od zeminy. Zejména v jahodových záhonech netkané textilie výrazně usnadní práci s vytrháváním plevele, která by byla vzhledem k jahodovým šlahounům dosti náročná.

Bílé netkané textilie se v zahrádkářství využívají k zakrývání výsevů a jarní zeleniny na venkovních záhonech nebo ve studených sklenících. Chrání rostliny proti škůdcům, větru, chladu, dešti a mrazu a to především v jarních měsících, kdy často klesá v noci rtuť teploměru pod bod mrazu. Zakrývací netkané textilie lze využít také jako ochrana proti nadměrnému slunečnímu záření s UV filtrem. Při pokládání textilie na záhon je třeba ji dobře zajistit na okrajích pomocí kotvících kolíků, aby se zabránilo jejímu shrnování a odfouknutí větrem.

Po sklizni, ale i během celé sezony se tvoří velké množství zahradního odpadu. Určitě oceníte vaky na zahradní odpad, do kterých vměstnáte posečenou trávu, pohrabané listí, plevel a zbytky rostlin po sklizni. Zahradnické vaky jsou velmi lehké, ale hodně pevné.

Použití textilií v zahradnictví má svůj význam. Zlepšují se tak podmínky pro růst rostlin, omezí se ztráta vody při vypařování, celkově se zvýší teplota půdy o několik stupňů a tím dojde k urychlení sklizně. Přes textilie lze aplikovat postřiky i hnojení. V sekci zahradní textilie dále naleznete šedé stavební textilie vhodné pod zámkovou dlažbu, štěrk a kameny a černé a hnědé tkané textilie, které se vyznačují větší pevností než textilie netkané.

Skoč na navigaci


Počet produktů: 10 | Počet stránek 1

       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA