Nacházíte se na: Úvodní strana » Trezory a sejfy » Trezory

Trezory a sejfy » Trezory

Trezory nám poskytují kvalitní ochranu našeho majetku. Před pořízením konkrétního typu trezoru je třeba zvážit, jakou finanční hotovost nebo hodnotu cenností máme v úmyslu uchovávat. Trezory se dělí do několika bezpečnostních tříd v závislosti na uchovávané hodnotě. Rozmezí bezpečnostních tříd u trezorů je 0 – VI., přičemž do domácností, kanceláří a podnikatelských provozů se nejčastěji pořizují trezory v bezpečnostní třídě 0 – II. Po dohodě s pojišťovnou lze certifikované trezory pojistit (výše pojistné částky se odvíjí od výše bezpečností kategorie).

U každého trezoru je potřeba pamatovat na jeho ukotvení. To se týká zejména těch malých modelů, které by bez ukotvení byly jako ochrana k ničemu. Nábytkové trezory a trezorové skříně se vyrábí většinou s otvory pro ukotvení do podlahy a na zadní stěnu trezoru. Dá se předpokládat, že čím je vyšší bezpečnostní třída trezoru, tím je vyšší jeho hmotnost, která nahrává jeho nesnadné manipulaci. Od třetí třídy odolnosti váží trezory minimálně 200 kg, zde je dobré znát i možnosti statického zatížení místnosti. Pokud byste chtěli trezor zazdít, pořiďte si trezory do zdi, které jsou k tomu určené. Trezory do zdi se vyrábí do maximální třídy II. kvůli jeho hmotnosti, ve vyšší třídě lze zazdít trezory nábytkové nebo volně stojící.

Zvláštním atestem prochází ohnivzdorné trezory a sejfy na datová média. Účelem je, aby odolaly vysokým teplotám a ohni po dobu alespoň 60 min. Kritická teplota pro datové nosiče je 50°C aby se s nimi dalo ještě pracovat. Pro uložení papírových dokumentů s ohnivzdorným atestem slouží archivační skříně a kartotéky. Kritrická teplota pro papírové dokumenty je 175°C, kterou je možné udržet uvnitř archivační skříně po dobu alespoň 60 min., aby byly čitelné.

Nabízíme vám široký výběr nábytkových trezorů, trezorových skříní, ohnivzdorné trezory a sejfy na datová média, archivační skříně a kartotéky nebo pokud chcete trezory do zdi. Celý sortiment trezorů obsahuje všechny bezpečnostní třídy, váhové kategorie, rozměry, kompletní příslušenství a všechny dostupné možnosti osazení bezpečnostními zámky. U nás naleznete vše z trezorového vybavení.

 

 Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA