Nacházíte se na: Úvodní strana » Trezory a sejfy

Trezory a sejfy

Peníze, šperky, dokumenty, šeky, cenné papíry, klíče...kdo by chtěl o ně přijít? Jedině ten, kdo jejich bezpečné uložení a zajištění proti krádeži značně podceňuje a svým přístupem otevírá cestu k jejich odcizení. Většina majitelů vyšších finančních obnosů a jiných cenností si svůj majetek chrání a požizuje si do svých domovů, kanceláří nebo firem bezpečnostní trezory a sejfy.

Trezory a sejfy se podle míry bezpečnosti rozlišují podle bezpečnostních tříd, přičemž pro domácnosti a menší podniky je dostačující třída 0 nebo 1. Trezory v této třídě se používají pro uložení např. denní tržby, zbraní nebo tajných dokumentů. Pro přehled uvedeme existující kategorie bezpečnostních tříd od nejnižších, což jsou bezpečnostní třídy S (spíše plechové skříně), základní bezpečnost Z a konečně třídy 0 – 6, kdy se jedná už o skutečně kvalitní ochranu majetku. Čím vyšší třída trezoru, tím větší jeho bezpečnost (banky a finanční instituce užívají třídu 4 nebo 5). Je potřeba upozornit, že trezory lze pojistit pouze certifikované.

I zámky, stejně jako trezory, mají své bezpečnostní třídy. Podle míry bezpečnosti se jedná o zámek typu A, B nebo C. Výrobci však osazují trezory bezpečnostními zámky v odpovídající bezpečnostní třídě. Zámky na trezory se vyrábějí na klíč (nejnižší ochrana), mechanické kombinační nebo elektronické.

Aby byl trezor nebo sejf opravdu bezpečný, je zapotřebí řešit i jeho pevné přichycení např. ke stěně nebo do země tak, aby se zabránilo jeho vytržení. Těžko můžeme považovat za kvalitní ochranu majetku neukotvený trezor! Bezpečnosti také nahrává jeho celková hmotnost, obecně platí, čím těžší a rozměrnější trezor, tím se jeho bezpečnost zvyšuje. Stojí také za zvážení pořídit si trezor s protipožární atestací, která ochrání obsah trezoru nejen proti požáru a vysokým teplotám, ale též proti vodě.

V našem e-shopu naleznete komplexní řešení ochrany vašeho majetku. Nabízíme trezory a sejfy všech bezpečnostních kategorií, skříňky a trezory na zbraně a bezpečnostní skříňky na klíče.

 Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA