Nacházíte se na: Úvodní strana » Nábytek » Stoly

Nábytek » Stoly

První důkazy o používání stolů sahají až do starověku. Jejich vzhled byl ovlivněn historickým obdobím, ve kterém se vyskytovaly a způsobem života lidí, kteří jej používali. Byl proto dost značný rozdíl mezi stolem běžného lidu a stolem společnosti z vyšších vrstev. U prostého lidu měl stůl často multifunkční účel. Sloužil jako místo pro jídlo, práci, společné posezení. V dnešní době je však naprosto běžné využívat pro každou konkrétní činnost stůl speciálně k tomu konstruovaný.

Stačí se jen pozorně podívat. Do našich kuchyní či jídelen si pořizujeme jídelní stoly, které slouží převážně pro konzumaci jídla. Od jídelního stolu hlavně očekáváme dostatek místa pro stolovníky, ne jenom co do prostoru jídelní desky, ale i pohodlný přístup ke stolu. Stůl by neměl být ani příliš vysoký či nízký, tak, abychom se nemuseli různě hrbit či natahovat. Nejvyhledávanějším materiálem se stává dřevo nebo jeho náhražka pro jejich snadnou údržbu a příjemný vzhled.

Obrátíme-li pozornost do našich obývacích pokojů, často zde nalezneme několik druhů stolů a stolků. Nejvíce používané jsou konferenční stolky, které jsou spíše designovou záležitostí a poté až praktickou. Zde výška stolu už nehraje tak důležitou roli, poněvadž slouží spíše pro odkládání různých drobností či umístění dekorací. U těchto typů stolků se nejčastěji využívá imitace dřeva v kombinaci s různými druhy materiálů jako sklo, kov, keramika. Styl našeho života nahrává velkému rozmachu TV stolků. Materiálem a vzhledem často korespondují s konferenčním stolkem. Jejich nápadité řešení nám umožňuje uložit veškerou elektroniku a její příslušenství na jednom místě. Zajímavým ozvláštněním je návrat příručních a servírovacích stolků, které se běžně využívaly spíše v minulosti.

V ložnici naší pozornosti neuniknou zase noční stolky. Idelálně z každé strany manželské postele jeden. Slouží pro uložení našich osobních věci a pokud je na něm umístěna lampička, je skutečně účelové, aby ji měl každý z manželů na dosah.

No a konečně, když nahlédneme do našich pracoven a dětských pokojů, nalezneme zde PC stoly a u menších dětí psací stoly. Tyto stoly považujeme za pracovní, jsou tudíž zkonstruované tak, abychom je také pro svou práci maximálně využili.

Je zřejmé, že vzhled stolového nábytku doznal po celá staletí velkých inovací a změn. Pojďte si s námi vybrat stůl, pro Váš konkrétní účel.

 Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA