Nacházíte se na: Úvodní strana » Zahrada » Skleníky

Zahrada » Skleníky

 

Zahradní skleníky se využívají pro pěstování náročnějších rostlin. Ve skleníku se daří rostlinám lépe. Jsou chráněny proti povětrnostním vlivům, silným dešťům a krupobitím, prudkým změnám počasí. Klima ve skleníku prodlužuje zahrádkářskou sezonu. Rostliny rychleji rostou, plodí a kvetou. Skleníky můžeme využít pro pěstování rajčat, paprik, okurek, ale také na pěstování tropických rostlin, náročnějších květin a jiných na teplo citlivých exemplářů. Zahradní skleníky mají i bohaté využití v zimě, kdy v nich můžeme uchovávat přenosné rostliny jež nesnesou mráz.

Pro správné umístění skleníku je důležité světlé slunné místo s co nejmenším podílem stínu z okolních budov a stromů. Odborníci doporučují stavět skleník podle světových stran. Pokud chceme ve skleníku pěstovat časně z jara, postavíme delší stěnu k jihu, pro letní sadbu natočíme vchod skleníku k severu. Také platí, že proudění větru by měly být vystaveny co nejmenší plochy, protože silné proudění větru prostor vně i uvnitř skleníku zbytečně ochlazuje.

Je obecně známo, že šikmé boční stěny skleníku propouštějí více světla, než stěny kolmé, které světlo částečně odrážejí. Moderní skleníky nejsou sestaveny ze skleněných tabulí v dřevěných rámech, jak tomu bývalo často v minulosti. K výrobě skleníků se používají hliníkové nebo plastové konstrukce a místo klasického skla se používají polykarbonátové desky. Polykarbonátové desky mají výborné tepelně izolační vlastnosti, obsahují UV filtr a dlouhá záruka se vztahuje právě na nerozbitnost prosklení krupobitím. Skleníky s plastovou masívní konstrukcí se hodí výborně do klimaticky náročnějšího podnebí jako je podhůří hor, oblasti s velkým množstvím sněhu a silným nárazovým větrem.

Výběr skleníků je opravdu šiřoký. Liší se především velikostí, tvarem, umístěním a technickým vybavením. Každý skleník potřebuje kvalitní odvětrávání a funkční dveře, které mohou být posuvné nebo na pantech. Ke skleníku je možno dokoupit řadu nadstandardního příslušenství jako jsou poličky, regály, další větrací okénka, teploměry, vlhkoměry, zavlažovací zařízení, elektrické vytápění půdy aj. Skleníky lze také dodatečně prodloužit pomocí prodlužovacích segmentů.

Pro skleníky Lanit Plast poskytujeme 15 let záruku na hliníkovou konstrukci a 10 let záruku na nerozbitnost polykarbonátového prosklení krupobitím.Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA