Nacházíte se na: Úvodní strana » Zahradní technika » Sekačky

Zahradní technika » Sekačky

S příchodem teplejších dnů se příroda začíná probouzet a ukazuje svoji sílu. Trávníky a zahrádky se zelenají, slunce hřeje a znovu začíná, tak jako každý rok, zahrádkářská sezona. K pravidelné práci na zahradě patří mimo jiné sekání trávníku. Pravidelné sečení travnatého porostu podporuje jeho hustotu – vytváří se nové výhonky, listy a odnože. Abychom si unadnili práci a zároveň odvedli kvalitní výkon, doporučujeme pořídit si kvalitní sekačku trávy. Všechny zahrady ale nejsou stejné. Liší se velikostí sečené plochy, typem porostu, terénem...důležité je také vědět, kdo bude sekačku nejčastěji používat a v jaké frekvenci. Co vlastně od takové sekačky očekávám. Zodpovězením všech těchto otázek můžeme určit, která sekačka je vhodná právě pro vás.

Vhodným typem pro sečení zahrad jsou bezesporu rotační sekačky. Jejich výhodou je přídavný sběrný koš, který shromažďuje posekanou trávu a ostatní zbytky listí a nečistoty. Na trhu se objevují elektrické rotační sekačky nebo benzínové. Benzínové rotační sekačky jsou vhodné pro větší plochy a zvládnou posekat i vysoké a husté trávy, mají širší záběr a obecně jsou výkonnější. Vyžadují ovšem více pozornosti pro údržbu. Elektrické rotační sekačky jsou zase snadnější na údržbu, jsou lehčí s nižší hlučností a také s nižší cenou. Dále můžete zvážit, zda stojíte o sekačku s pojezdem nebo bez něj. Akumulátorová rotační sekačka je určena k sekání malých ploch a je opatřena lithiovým dobíjecím akumulátorem.

Strunové sekačky se hodí na špatné dostupná místa, do prostranství pod stromy, keři, u zdí a plotů. Zde také platí, že benzínová strunová sekačka se vyznačuje vyšším výkonem a zvládne posekat silnější porosty, oproti tomu elektrická strunová sekačka je snažší na údržbu, využívá se na méně odolné porosty a je levnější. V této kategorii strunových sekaček jsou k dostání též strunové sekačky akumulátorové s pracovní dobou maximálně 30 min.

Na menší travnaté plochy se využívají vřetenové sekačky se speciálním ocelovým nožem. Řez trávy je rovný a neotřepaný a často se využívají pro ozdobné sečení. Lištové benzínové sekačky se využívají k sečení vysoké trávy na větších loukách a velkých travnatých plochách. Stroj je osazený žací lištou, která se pohybuje po pevném vodícím mechanizmu a je také opatřen antivibračním systémem.

Všechny uvedené typy sekaček naleznete v naší široké nabídce sekaček, včetně příslušenství k sekačkám a náhradních dílů.

 

 Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA