Nacházíte se na: Úvodní strana » Nábytek » Ratanový nábytek

Nábytek » Ratanový nábytek

Ratan roste v deštných pralesích jihovýchodní Asie. Je to popínavá rostlina silná jeden až sedm centimetrů, jehož šlahouny přesahují délku až 200 m. Ratan se využívá převážně na výrobu nábytku. Dřevo je velmi lehké a ohebné a po napaření se ohýbá do požadovaných tvarů. Po dokončení může být ratan mořen na různé barevné odstíny.Vnější kůra ratanu se používá k dalšímu zpracování jako například pro výrobu rohoží, výpletů a omotků k zakrytí spojů. Ratanový nábytek bývá často zaměňován s bambusovým, protože navenek je jejich vzhled dost podobný. Bambus je však dutá, velmi tvrdá a neohebná rostlina, rostoucí spíše jako strom. Bambus se používá ve velké míře k výrobě plotů a rohoží, ale také k výrobě nábytku a jiných bytových doplňků.

Ratanový nábytek byl dříve oblíben především na zahradách, brzy se však dostal i do interiérů. Nábytek z ratanu se vyznačuje dlouhou životností, snadnou údržbou, dobře snáší vlhkost a vzhledem k jeho nízké váze se s ním snadno manipuluje. Díky svému typickému přírodnímu vzhledu se dobře kombinuje z ostatními druhy nábytku. Z ratanu se vyrábí nejrůznější druhy nábytku jako křesla, sedací soupravy, taburetky, komody a prádelní koše, paravány, květinové stojany a jiné bytové doplňky.

Pořiďtě si nábytek z ratanu, pokud toužíte po originalitě. Pořízením ratanového nábytku vnesete do svého domova kus exotiky, která vydrží opravdu dlouho.Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA