Zahradní technika » Postřikovače

Postřiky se používají jako ochrana rostlin před škůdci, plísněmi a jinými chorobami nebo také k likvidaci plevele či dezinfekci prostor. Ochranné stříkání se týká všech náročnějších a choulostivějších rostlin - ovocných stromů, vinné révy, pokojových květin nebo určitých druhů zeleniny. Správným ošetřením plodin často dosáhneme větší a bohatější úrody. K účinné aplikaci toho konkrétního přípravku využíváme zahradní postřikovače, které pracují s tryskou se širokým rozstřikem a dlouhým dosahem tak, že se postřikem rovnoměrně pokryje co největší plocha.

Při pořizování postřikovače se můžeme tedy řídit tím, jaké množství rostlin budeme ošetřovat. Při domácím využití pro pokojové rostliny nám bude stačit ruční tlakový postřikovač. Obsluha ručního postřikovače je velmi jednoduchá. Nádoba se natlakuje a zmáčknutím tlačítka můžeme začít s rosením. Ruční postřikovače se liší zejména jejich obsahem. Ty nejmenší do ruky se vyrábí s obsahem 1 – 2 l. Ruční postřikovače o vyšším objemu jsou již vybaveny praktickým textilním popruhem pro pohodlné nošení na rameni. Ty jsou vhodné zejména pro malé a střední zahrádky a obvykle se nabízí o objemu 5 – 10 l. Pro stříkání velkých zahradních ploch se nabízí ruční zádové postřikovače o objemu až 20 l. Zádový postřikovač s tak velkým objemem se už opravu pronese a nošení takového břemene není pro každého. Výrobci mysleli i na toto a zádový postřikovač můžete nahradit pojezdovým postřikovačem na kolečkách.

Pokud ale hledáte opravdu výkonný stroj k dlouhodobému pracovnímu nasazení, neváhejte a pořiďtě si motorový benzinový postřikovač, který lze použit také k dezinfekci a likvidaci škůdců v líhních, stájích a skladech, na lodích či v kontejnerech. Jeho výkonnost vás určitě nezklame. Takovým mezistupněm mezi ručními a motorovými postříkovači jsou Aku postřikovače, které jsou vybaveny nabíjecí baterií.

Pokud máte zájem o jednotlivé komponenty k zahradním postřikovačům, vše najdete v sekci příslušenství.Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA