Nacházíte se na: Úvodní strana » Nábytek » Matrace

Nábytek » Matrace

Kvalitní spánek je pro lidský organismus velice důležitou součástí našeho života. Promítá se do naší psychické pohody a odráží se celkově na našem fyzickém zdraví. Člověk průměrně spí 6 – 9 hodin denně. Naše tělo v této době odpočívá, zbavuje se škodlivin, dochází k jeho regeneraci. Kromě správného životního stylu můžeme náš kvalitní spánek podpořit správným výběrem matrace, která nám napomůže v průběhu noci ke klidnému spánku.

Pro výběr správné matrace je potřeba sledovat několik důležitých ukazatelů. Mezi nejdůležitější faktory ke správnému výběru matrace se řadí tuhost matrace. Zde ovšem záleží na preferenci zákazníka. Obecně vzato, doporučuje se matrace středně tuhá, nejlepší volbou však je matrace se zónami, které umožní optimální rozložení váhy těla a v důležitých oblastech jsou měkčí a naopak tam, kde je potřeba, zase tužší. Je potřeba také přihlédnout na váhu zákazníka, výrobci matrací by měli u každého výrobku uvádět do jaké váhové kategorie patří.

Na trhu se objevují matrace z různých druhů materiálů. Např. latexové matrace jsou stále v oblibě. Vyznačují se tzv. bodovou elasticitou, kde dochází k deformaci pouze toho místa, na které je vyvíjen tlak. Stejnými vlastnostmi disponují i taškové matrace, u kterých jednotlivé pružiny uvnitř tašek reagují na tlak nezávisle na sobě. Molitanové matrace jsou již vytlačovány z trhu, avšak jejich výhodou je cenová dostupnost. Ani klasické pružinové matrace nemusí být zavrženy, jejich výhodou je vysoká prodyšnost a tudíž odolnost proti roztočům a plísním a pokud disponujete postelí s pevným podkladem, je pružinová matrace ideální. Vrstvené matrace využívají vlastností více druhů materiálů, tyto matrace vynikají především svou tvarovou stálostí. Nejnovějším hitem jsou však PUR matrace z takzvané líné pěny. Při kontaktu s lidským tělem pěna měkne, čímž dochází k dokonalému přizpůsobení křivkám těla. Další možností jsou studené pěny, které se též dokonale přizpůsobí lidskému tělu. Tak jako věnujeme pozornost výběru matrací pro dospělé, nemenší pozornost věnujeme výběru dětských matrací, jejichž nabídku naleznete v kategorii dětské matrace.

Pokud však trpíte zdravotními problémy, idelání řešení naleznete v sekci zdravotních matrací. Matrace jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů a jejich kombinací právě s přihlédnutím k zdravotním problémům zákazníka. Vyznačují se vysokou kvalitou, prodyšností, vyjímečnou pružností a odolností proti deformaci a v neposlední řadě dlouhou trvanlivostí. Výběr kvalitní zdravotní matrace doplníte volbou správného rehabilitačního polštáře.

Ideálním podkladem pro matraci je lamelový roš, na který je možné umístit všechny druhy matrací snad s vyjímkou pružinových matrací, pro které je ideální spíš pevný podklad. Životnost matrací bývá zhruba 10 let, tudíž je výhodné pořídit matraci se snímatelným potahem, který snadno operete a šetříte tím opotřebení vlastní matrace.Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA