Kuchyňské potřeby » Kuchyňské dřezy

 

Kuchyňský dřez je nezbytnou součástí každé moderní domácnosti. Doby, kdy se dřezy vyráběly z plastu či smaltu, jsou již dávnou minulostí. V současné době je kladen důraz především na design a funkčnost dřezu a s tím spojený výběr kvalitního matreriálu.

 

Při výběru vhodného dřezu je nutné zvážit k jakému účelu bude dřez převážně využíván. Pokud dřez slouží převážně k manipulaci s většími kusy nádobí, je vhodné tedy zvolit dřez s větší hloubkou a širší úhlopříčkou. Ne každé nádobí lze mýt v myčce a to se hlavně týká rozměrných hrnců nebo plechů na pečení. Dřezy se vyrábí v mnoha tvarech od kulatých, obdelníkových a oválných tvarů, ale snad nejčastěji se setkáváme s klasickými čtvercovými. Na trhu se objevuje spousta variant dřezů - klasické nerezové dřezy, keramické dřezy nebo dřezy granitové-vyrobené z umělého kamene. Všechny materiály vynikají snadnou údržbou. Nerezové dřezy jsou odolné vůči vysokým teplotám, korozi a zvláštní péči vyžadují snad jen při potřebě zachování velmi vysokého lesku. Je dobré však se vyvarovat hlubšímu poškrábání. Zato dřezy z umělého kamene díky své povrchové úpravě jsou v podstatě nepoškoditelné. Nehrozí zde žádné škrábance a vrypy, přežije i silné nárazy. Oproti nerezu se nemusí leštit a jsou také odolné vůči vyšším teplotám. Keramické dřezy se vyznačují jak odolností vůči poškrábání, tak odolností vůči vysokým teplotám a též velmi snadnou údržbou. V dnešní době jsou dřezy daleko propracovanější než kdysi a tak se můžeme setkat s dřezy s různými funkčními doplňky. Velmi oblíbené jsou dřezy s odkapávacími koši nebo dřezy s menší přídavnou vaničkou. Všechny varianty bývají většinou doplněny odkapávací plochou.

 

Výběrem vhodného dřezu lze podtrhnout celkový design celé kuchyně. Výrobci nám nabízejí pestrou škálu tvarů, barev a funkčních doplňků. Péče o nádobí a další kuchyňské práce se tak pro nás stanou příjemnější a pohodlnější činností než dříve.

 Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA