Nacházíte se na: Úvodní strana » Zahrada » Kompostéry

Zahrada » Kompostéry

Každý zahrádkář ví, k čemu je kompost dobrý. Pro všechny případy ale připomeňme několik základních faktů o kompostování. Kompost je nejjednodušším a nejlacinejším dodavatelem humusu v každé zahradě a to rostlinkám velice chutná. Je možné kompostovat všechny organické (tedy rost linné i živocišné) látky, jako jsou větvičky, posečenou trávu, shnilé ovoce nebo zeleninu, zbytky z kuchyně apod. POZOR! Do kompostu nepatří slupky a zbytky exotického ovoce, zvlášte citrusových plodů a banánů nebo uhelný popel z kamen.

Kompost tedy mužeme bez nadsázky řadit k nenahraditelným zdrojům zahradních živin, bez nichž rostliny strádají. Kompost svým vzhledem je třeba organicky začlenit do zahrady jako celku. Není se však třeba obávat nevzhledné kupky vzadu u plotu, existují kompostéry, které pomohou udržet na zahradě pořádek a navíc svou konstrukcí dokáží vyprodukovat kvalitní kompost. Kompostéry jsou nádoby s poklopem a dostatečnou šířkou, nemají dno. Větrací otvory pak napomáhají k provzdušňování kompostu a zabraňují nežádoucím hnilobným procesům.

 

Skoč na navigaci


Počet produktů: 2 | Počet stránek 1

       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA