Nacházíte se na: Úvodní strana » Zahradní technika » Čerpadla

Zahradní technika » Čerpadla

Čerpadla nám slouží jak už logicky sám název napovídá – k čerpání vody, přičemž voda je poháněna nasáváním nebo vytlačováním. Pomocí čerpadel lze čerpat vodu pitnou, užitkovou nebo splaškovou. V podstatě by se dalo říci, že nejdůležitějším ukazatelem pro výběr správného čerpadla je zdroj vody. Zda se jedná o vrt, studnu nebo přírodní zdroj. Povrchová čerpadla zvládnou načerpat vodu z hloubky do 8 m. Ponorná čerpadla dokáží čerpat vodu z větších hloubek,jsou sice cenově dražší, zato je můžeme použít téměř vždy. Dalším důležitým ukazatelem při výběru čerpadla je znečištění vody. Se silně znečištěnou vodou si poradí ponorná kalová čerpadla, která se využívájí při přečerpávání jímek, septiků, zatopených sklepů či jiných nádrží s většími kousky nečistot. Pokud čerpáte vodu z řek, potoků a rybníků, použijte čerpadlo povrchové. Povrchová čerpadla pro užitkovou vodu jsou vybaveny sacím košem a mřížkou proti ucpání listím a jinými nečistotami. Pokud ovšem čerpáte užitkovou vodu ve větší hloubce, je lépe použít čerpadlo ponorné, které je též vybaveno mřížkou proti ucpání. Při přepravě čisté vody ze studny se využívá ponorné tlakové čerpadlo, které lze využít též k přečerpání vody z bazénů, sudů či jiných nádrží, kde je velmi malá míra znečištění.

Čerpadla se vyrábí z plastu nebo nerezu. Ty plastové postačí pro občasné použití (např. čerpadla na zahrádce), pokud ale nárok na výkon trvá po celý den, doporučujeme pořídit čerpadlo nerezové. U každého čerpadla je uvedena informace o maximální výtlačné výšce čerpadla v metrech. V závislosti na této informaci je potřeba brát na zřetel celkovou délku potrubí od čerpadla k výtoku vody, aby se voda při konkrétních tlakových výkonech čerpadla ven vůbec dostala! V neposlední řadě zvažte, jaký typ pohonu je pro vás nejvýhodnější. Zda si pořídíte čerpadlo s elektrickým pohonem nebo motorové.

Nabídka příslušenství k čerpadlům je v našem e-shopu samozřejmostí, vybrat si tak můžete filtry, hadice nebo ochranné spínače proti běhu nasucho.Vyberte podkategorii:
       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA