Koupelna » Bojlery a ohřívače vody

Průtokové ohřívače vody a bojlery jsou vhodné do rodinných domů, bytů, ale i do chat a chalup. Je všeobecně známo, že ohřívače vody šetří množství spotřebovávané vody i elektrickou energii. Jaký je tedy rozdíl mezi průtokovými ohřívači a bojlery? Bojler neboli zásobníkový ohřívač vody slouží především jako centrální ohřev vody. Tzn. že bojler je obvykle umístěn ve sklepě domu nebo v koupelně a odtud je voda rozváděna do ostatních místností. Při pořizování zásobníkového ohřívače je důležité znát denní spotřebu vody pro celou rodinu, aby se nestalo, že vám bude teplá voda chybět nebo naopak budete přicházet o velké množství energie ohřevem příliš velkého objemu. Objem zásobníkových ohřívačů je 40 – 140 litrů. Odborníci tvrdí, že ohřívače vody by měly být umístěny co nejblíže místu odběru. Pokud je ohřívač vzdálen od místa odběru více jak 2 m, výrazně narůstají ztráty energie. Průtokové elektrické ohřívače se instalují nejčastěji nad nebo pod umyvadlo nebo k bezprostřední blízkosti odběru vody. Výhodou průtokových ohřívačů je, že se voda ohřívá jen po dobu, kdy ji spotřebováváme, na rozdíl od zásobníkových ohřívačů vody. Ohřívače vody je možno nainstalovat jako tlakové nebo beztlakové, v závislosti na přívodu vody a jeho umístění nad nebo pod odběrným místem. Tlakové ohřívače vody jsou schopny rozvádět vodu na více míst a ty beztlakové pouze na jedno. Je velmi důležité zvotit správný typ průtokového ohřívače podle výkonu a objemu. Záleží tedy, jestli bude sloužit převážně na mytí rukou, mytí nádobí, sprchování či napouštění vany. Platí, že čím větší množství odebrané vody, tím je potřeba výkonnější ohřívač. Průtokové ohřívače se vyrábí malé nebo velké s objemem vody až 10 litrů.

Prohlédněte si naši nabídku elektrických průtokových ohřívačů a bojlerů a seznamte se s podrobnou technickou specifikací pro správný výběr přístroje.

 

 

Skoč na navigaci


Počet produktů: 24 | Počet stránek 1

       Dotazy a objednávky
226 805 038
info@vseprohobby.cz

Osobní odběr: 3x Praha, 2x Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Uherské Hradiště - Kunovice.

 

Nově 80 výdejních míst DPD Parcel Shop


AKČNÍ NABÍDKA